„უფლებები საქართველოს“ მნიშვნელოვანი განცხადება
უფასო იურიდიულ დახმარებაზე არსებული მაღალი მოთხოვნის და თბილი ამინდების გამო (ზამთარში არ გვქონდა ოფისის გათბობის ფული:)),  „უფლებები საქართველო“ ზრდის საკონსულტაციო დღეების რაოდენობას.
ორგანიზაციის იურისტები უფასო სამართლებრივ კონსულტაციებს გასცემენ სამშაბათს, ოთხშაბათსა და ხუთშაბათს. შესაბამისი სამართლებრივი საფუძვლისა და ორგანიზაციის რესურსების გათვალისწინებით, განსაკუთრებულ შემთხვევებში (უმეტესად, ძალადობის საქმეებზე), ორგანიზაციის იურისტები უზრუნველყოფენ უფასო სამართლებრივი დახმარებასა და წარმომადგენლობას.
მიუხედავად იმისა, რომ 2026 წლის 1-ლი იანვრიდან „უფლებები საქართველო“ აღარ ახორციელებს პროექტს „ლტოლვილების, თავშესაფრის მაძიებლების, ჰუმანიტარული სტატუსის მქონე და მოქალაქეობის არმქონე პირების დაცვა და გაძლიერება საქართველოში“, რომელსაც ორგანიზაცია 2019 წლიდან UNHCR-ის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებდა, კვლავ გრძელდება უფასო სამართლებრივი დახმარების გაწევა:
-  უცხო ქვეყნის მოქალაქეებისთვის — გაძევების პროცედურებთან, სამართლებრივი დაცვის საშუალებებსა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ დაცვის მექანიზმებთან დაკავშირებით;
-  უცხოელი დასაქმებულებისთვის — შრომით უფლებებსა და შესაბამის სამართლებრივ ვალდებულებებთან დაკავშირებით.

Important Announcement from Rights Georgia
In response to the growing demand for free legal assistance, Rights Georgia is expanding its consultation days from 6 July 2026.
Our lawyers will provide free legal consultations on Tuesdays, Wednesdays and Thursdays. In selected cases, subject to sufficient legal grounds and the organisation’s available capacity, further legal assistance and representation may also be provided.
Although Rights Georgia no longer implements the project “Protection and Empowerment of Refugees, Asylum Seekers, Humanitarian Status Holders and Stateless Persons in Georgia” as of 1 January 2026, which had been supported by UNHCR since 2019, the organisation continues to provide free legal assistance:
• to foreign nationals on deportation procedures, available legal remedies and protection mechanisms under Georgian law;