„უფლებები საქართველოს“ დახმარებით, ირანის მოქალაქემ მოიგო დავა თბილისის სააპელაციო სასამართლოში
თბილისის სააპელაციო სასამართლომ ძალაში დატოვა თბილისის საქალაქო სასამართლოს 2021 წლის 01 ნოემბრის გადაწყვეტილება, რომლითაც სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს დაევალა ახალი ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის გამოცემა და ა.ი.-ს მიმართ მუდმივი ცხოვრების ნებართვის გაცემა.
2021 წლის 01 ნოემბრის გადაწყვეტილება თბილისის სააპელაციო სასამართლოში სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტომ გაასაჩივრა. სააპელაციო სასამართლოს ადმინისტრაციულმა კოლეგიამ სრულად გაიზიარა „უფლებები საქართველოს“ მიერ სააპელაციო შესაგებელში მითითებული სამართლებრივი დასაბუთება და  ძალაში დატოვა თბილისის საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილება.
თბილისის სააპელაციო სასამართლოში მიმდინარე დავისას ბენეფიციარის ინტერესებს იცავდა  „უფლებები საქართველოს“ იურისტი მარიამ მაღრაძე, IOM-ის პროექტის - „COVID-19 და მიგრანტების საჭიროებები სამხრეთ კავკასიაში“ ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება მოსახლეობის, ლტოლვილთა და მიგრაციის ბიუროს მხარდაჭერით.

With the Legal Assistance of “Rights Georgia”, the Iranian Citizen Won the Dispute in the Tbilisi Court of Appeals
3 May, 2022
The Tbilisi Court of Appeals upheld the decision of the Tbilisi City Court of November 1, 2021, ordering the Public Service Development Agency to issue a new individual administrative-legal act and grant a permanent residence permit to A.Y.
The decision of November 1, 2021, was appealed in the Tbilisi Court of Appeals by the Public Service Development Agency. The Administrative Chamber of the Court of Appeals fully shared the legal reasoning set forth by “Rights Georgia” in the counterclaim and upheld the decision of the Tbilisi City Court.
Mariam Magradze, a lawyer of "Rights Georgia", represented the beneficiary interests before the Tbilisi Court of Appeals within the framework of the IOM project -“COVID-19 and Needs of Migrants in South Caucasus”, implemented with the support of the Bureau of Population, Refugees, and Migration (BPRM).